Ľan a viskóza

Tajomstvá prírody

Koberce kolekcie Secrets majú veľmi špeciálny zdroj inšpirácie: prírodu. Táto exkluzívna zbierka si nájde svoju cestu k srdcu mnohých prirodzených tajomstiev prírody a predstavuje štyri vzrušujúce návrhy, ktoré účinne zachytávajú archaickú silu obzvlášť pozoruhodných prírodných javov. Mimoriadne kobercové výtvory sa vyrábajú výlučne z prírodných materiálov, ako je matný ľan a brilantná viskóza. Pri použití týchto priadzí skutoční majstri obchodu starostlivo vytvárajú vynikajúce koberce skutočne jedinečného charakteru. Citlivo koordinovaná paleta 46 farieb, z ktorých si môžete vybrať svoju kombináciu osobných snov, poskytuje maximálnu individualitu.

Ručné tkanie z Novo Zélandskej vlny

Najjemnejšie prevedenie, odtiene tón v tóne a krásny kosoštvorcový vzor vytvárajú na tomto ručne tkanom koberci špeciálnu tkaninu, ktorá dodáva domovu jedinečný nádych exkluzivity. Dánska firma vyrába koberce kolekcie Gisli v prírodných sýtych farbách, ako je teplá béžová, uhľovo šedá a teplá šedá.

Dánska dizajnérska spoločnosť je hlboko zakorenená v tradičných technikách, remeselníctve, nekompromisnej kvalite a dánskych tradíciách. Výsledkom je spojenie dizajnu, tradície a jednoduchého štýlu s orientálnymi technikami tkania.

Koberce sú ručne tkané zo starostlivo vybranej vlny, ľanu, bavlny a iných surovín.

koratex, JAB, VILLA NOVA, Asiatic, Fabula, louis de poortere, Bakero

Metrážové,kusové, exteriérové aj kožušinové

Pri výbere koberca treba venovať zvýšenú pozornosť najmä typu vlasu, materiálu a spôsobu jeho využitia. Je dobré vedieť, ako intenzívne bude koberec vyťažený, či bude v spálni kde chodíte menej ale ráno si užijete mäkké a teplé pohodlie pre vaše nohy, alebo na terase kde bude musieť odolávať špine, grilovaniu a počasiu.

Upgradnite vአdomov

Kovové akcenty

Do doby objavenia kovov boli ľudia len lovci a zberači, až s rozvojom spracovania kovu sa skupiny ľudí začali meniť v naozajstnú civilizáciu. Prvé kovy, ktoré ľudia držali v rukách boli pravdepodobne zlato a striebro. Ďalším dôležitým objavom bolo vytvorenie zliatiny medi s inými kovmi, čiže bronzu. Vedci sa domnievajú, že centrum vzniku bronzu bolo medzi riekami Eufrat a Tigris vo vtedajšej Mezopotámii.

Neprekonateľná kombinácia zafíru a smaragdu

Viac než polovica smaragdov sveTa sa vyprodukuje v Kolumbii, pričom ešte nedosiahla ani 10 percent potenciálu produkcie. Do útrob kopcov a zeme údolia Muzo v Kolumbii vložila príroda najkvalitnejšie smaragdy na svete. Až 95 percent toho, čo sa v Kolumbii vyťaží, ide na export. Ten dosahuje v posledných rokoch 130 miliónov dolárov ročne. Nakupujú ich najmä India, Spojené štáty a Thajsko.

Z prírodných kameňov je zafír po diamante druhý najtvrdší. Už v antike sa verilo, že modrý zafír dokáže svojho nositeľa ochrániť pred závisťou a ublížením. A ani neskôr nestratil zafír nič na svojej obľúbenosti. Po stáročia bol symbolom dôstojnosti, pravdy a úprimnosti.

Corporate Social Responsibility

Tvorcovia veria v spoločenskú zodpovednosť firiem, a preto sa intenzívne angažujú v nadácií Heart for Haiti. Využívajú zdroje a personál na to, aby táto nadácia mohla fungovať na Haiti a v Holandsku, odkiaľ spoločnosť pochádza. Všetko je to možné len vďaka dôvere zákazníkov.

Vázy a vnorené svietidlá

.

práca s drôtom

Včelý úľ v obývačke?

Podľa ÚĽUV, má drotárstvo ako špecifický druh ľudového zamestnania na Slovensku pôvodne lokálny charakter. Objavilo sa pravdepodobne začiatkom 18. storočia v horských oblastiach spišského Zamaguria, ako aj v okolí Žiliny a na Kysuciach. Drotárstvo sa rozvinulo vo viacerých podobách, ktoré takmer po celý čas existovali vedľa seba. Popri domáckej výrobe, keď celé rodiny (aj ženy a deti) celoročne opletali pre moravských hrnčiarov nový hlinený riad, aby zvýšili jeho odolnosť pri transporte na trhy a jarmoky, sa rozvíjala aj pochôdzková forma, ktorá postupne prevládla a drotárstvo sa stalo výlučne mužským zamestnaním.

Na našom území jestvovala špecializovaná hrnčiarska výroba už pred obdobím Veľkomoravskej ríše. Z tohto obdobia pochádzajú nálezy niekoľkých hrnčiarskych osád (oblasť Nitry). Hrnčiarstvo ako samostatné remeslo jestvovalo v poddanských osadách pravdepodobne už od raného stredoveku (9. – 12. storočie), ako na to poukazujú niektoré názvy obcí (napr. Hrnčiarovce, Lančár). Najstarší písomný doklad o hrnčiarstve na Slovensku ako remesle pochádza z Bratislavy z roku 1379, z roku 1416 jestvuje zmienka o hrnčiarskej výrobe v Pozdišovciach na východnom Slovensku.

Chcete ako prví vedieť o všetkých novinkách?

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Sledujte nás
Sledujte nás