100% eko bavlna

Ľahké a svieže aj v tropickom lete

Užite si letné noci s posteľnými obliečkami vyrovnávajúcimi teplotu a vlhkosť. Kvalita Mako-Satin vyrobená zo 100% bavlny, certifikovaná Öko-Tex-Standard 100, sa vyznačuje mäkkým a pružným povrchom.

Prispôsobiteľná veľkosť obliečok

Chladivý satén od s.Oliver

Bavlna je priedušné prírodné vlákno. Je príjemná na pokožke, má vplyv na reguláciu teploty a ponúka vysokú úroveň absorpcie vlhkosti. Obliečky sú vyrobené v Európe. To znamená, že obliečku na vankúš môžete použiť nielen pre svoju normálnu veľkosť vankúša 80 x 80 cm, ale môžete tiež použiť vnútorý gombík a presunúť ho do veľkosti 80 x 40 cm. Viete ho teda použiť aj na vankúš na podporu krku. Posteľná bielizeň je uzatvárateľná pohodlným zipsom pre jednoduchú manipuláciu.

studené mesiace

Flanel a perkál

Bavlnený perkál, nazývaný tiež prémiová bavlna, sa vyrába v plátnovej väzbe, z veľmi jemných priadzí. Svojimi vlastnosťami sa najviac podobá bavlnenému saténu. Vyznačuje sa mimoriadnou hebkosťou a prirodzeným matným leskom. Perkálová látka je pevná a má veľmi hustú štruktúru. Flanel je rovnako tkaný na plátnovej väzbe. Látka je zdrsnená buď len z jednej strany alebo z oboch, a tým je aj silnejšia a mäkšia než normálnych spôsobom tkané látky, ale zároveň je ľahšia než látky s podobnými vlastnosťami. Posteľné prádlo zo zdrsnenej bavlny sa volá “biber”. Toto označenie vznilo v 18. storočí, kedy sa v Nemecku používali bobrie kožušiny na výrobu teplého posteľného oblečenia.

paplóny, vankúše a cestovné deky

Husacie perie

Spoločnosť Kauffmann bola založená v roku 1896 v Rakúskom Hörbranz a od tej doby sa už viac ako 124 rokov špecializuje na výrobu páperových perín a vankúšov z najkvalitnejších materiálov v panenskom prostredí Bodamského jazera. V súčasnosti je spoločnosť Kauffmann firmou s najmodernejším výrobným závodom na lôžkoviny z prachového peria v Európe. Každoročne investuje do výskumu a vývoja, aby všetky materiály boli spracované na najvyššej úrovni. Časť procesu pri výrobe se však stále, už desiatky rokov, vykonáva ručne, aby tým najkvalitnejším surovinám bola poskytnuta jedinečná jemnosť a starostlivosť ľudských rúk.

Predložky, uteráky, župany, plážové a športové osušky, kúpelňové doplnky

Dodajte vašej kúpeľni farbu a hebkosť

Kúpeľňové textílie, či už farebné alebo úplne biele, sú nevyhnutné na dokonalú dekoráciu a na to, aby bola vaša kúpeľňa skutočne použiteľná. Vyrábajú sa froté, ľanové alebo z praktického mikrovlákna, aby poskytovali maximálnu absorpciu vody. Hrúbka textílie a absorpčný pomer sú dôležitými parametrami na hodnotenie kvality kúpeľňového textilu. 

Uteráky nie len do Vašej kúpelne

Uteráky – najdôležitejšia vec v domácnosti a zároveň najzanedbávanejšia zo všetkých. Výber vhodného uteráku pozostáva z množstva faktorov. Mäkkosť, ich dotyk, povrchová úprava, atraktivita a materiál. Uteráky značky Manterol Casa sú vyrobené zo 100% bavlny s vysokou absorpciou a výnimočnou mäkkosťou. Navyše, výrobca ponúka aj uteráky ideálne do telocvične, ktoré môžete jednoducho zvinúť a zaberajú tak veľmi málo miesta. Sú mäkké, odolné s vysokou absorpciou potu. Uterák je vyrobený zo 100% bavlnenej priadze zafarbenej na jednej strane a froté látky na druhej strane. Nepriehľadnite kolekciu veselých plážových osušiek s digitálna potlačou na velúrovom froté.

vamos a la playa
vamos a la playa